Read Otranto Şatosu by Horace Walpole Free Online


Ebook Otranto Şatosu by Horace Walpole read! Book Title: Otranto Şatosu
The author of the book: Horace Walpole
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF
The size of the: 567 KB
Edition: Can Yayınları
Date of issue: November 2011

Read full description of the books Otranto Şatosu:

“Gotik” terimini edebiyat alanında ilk kullanan kişi olarak bilinen Walpole, 1764’te kendi özel basımevinde hazırladığı Otranto Şatosu’nun toplumda nasıl karşılanacağını kestiremediği için, kitabı XVI. yüzyıldan kalma İtalyanca eski bir elyazmasının çevirisi olarak sundu. İlk baskının kapağında “Otranto Aziz Nicholas Kilisesi Kilise Heyeti Üyesi Onuphrio’nun yazdığı İtalyanca aslından William Marshal tarafından çevrilmiştir” ibaresi vardı. İkinci baskıdaysa ne çevirmen adı vardı, ne de yazar.
Şöyle der Walpole bir mektubunda: “Uyandığımda o düşten anımsadığım tek şey, kendimi bir Ortaçağ şatosunda görmemdi (benim gibi kafası Gotik hikâyelerle dolu biri için bu mekân çok doğal sayılır); hayli yüksek bir merdivenin en tepesinde, tırabzanın üzerinde son derece büyük bir zırhlı el gördüm. O akşam oturdum ve ne söyleyeceğimi, ne anlatacağımı bilmeden yazmaya koyuldum. Yazdıkça hikâye gelişti, benim de hoşuma gitmeye başladı (üstelik politikadan başka bir şey düşünebildiğim için de çok seviniyordum); kısacası kendimi öylesine kaptırdım ki, kitabı iki aydan kısa sürede bitirdim.”

Read Ebooks by Horace WalpoleRead information about the author

Ebook Otranto Şatosu read Online! Horatio Walpole, 4th Earl of Orford — also known as Horace Walpole — was an English art historian, man of letters, antiquarian and Whig politician. He is now largely remembered for Strawberry Hill, the home he built in Twickenham, south-west London where he revived the Gothic style some decades before his Victorian successors, and for his Gothic novel, The Castle of Otranto. Along with the book, his literary reputation rests on his Letters, which are of significant social and political interest. He was the son of Sir Robert Walpole, and cousin of Lord Nelson.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Otranto Şatosu
Read EBOOK Otranto Şatosu by Horace Walpole Online free

Download PDF: otranto-atosu.pdf Otranto Şatosu PDF